Jdi na obsah Jdi na menu
 


Power E*TRADE: Low Trade Pricing. Get 100 Free Trades--Apply Now!
 
 

Věda

Vědci používají klony opice vyjmout kmenové buňky

 
Vydáno: 15. listopadu 2007
 

Výzkumníci v Oregon být zpravodajství, které oni používali klonovat produkovat embrya opice a pak extrahoval kmenové buňky od embry.

Ne jediný je toto první čas takové buňky byly produkovány v jakémkoliv zvířeti jiný než myš ale metoda, výzkumníci říkají, should také pracovat u lidí. V roce 2004, jižní korejští výzkumníci hlásili, že dělá kmenové buňky od klonovaných lidských zárodků, ale požadavek stal se ven falešný.

“My doufáme technologie bude užitečná pro jiné laboratoře, které pracují na vejcích člověka a lidských buňkách,” výzkumník vedení skupiny, Shoukhrat Mitalipov u Oregon zdraví a univerzity vědy v Beaverton, řekl v telefonního interview. “já jsem docela jistý to bude pracovat u lidí.”

Opičí kmenové buňky byly geneticky totožné s opicí dospělého, Semos, jehož buňky byly klonovány. Oni jsou druh buňky univerzálie, která může, teoreticky, se vyvinout do nějaké tkáně nebo orgánu.

Lékařští výzkumníci a pacient skupiny advokacie dlouho doufaly, že používá lidské zárodečné kmenové buňky k nemocím studia a dodává buňky nahrazení zacházet s nimi. Doposud, ačkoli, výzkum kmenové buňky nedal léky a mnoho překážek leží vpřed.

An výhoda používání klonovat dostat kmenové buňky je že oni by geneticky odpovídali si pacient je buňky, dělat to nepotřebný potlačit imunitní systém jestliže kmenové buňky jsou použity v léčbě. Klonovat mohl také produkovat kmenové buňky, které geneticky odpovídají pacientům s komplexními nemocemi jako Alzheimer . To by mohlo nechat vědce studovat ty buňky a rozumět jak nemoci postupují.

S prací opice, někteří výzkumníci říkají, klonoval člověka zárodečné kmenové buňky vypadají více proveditelné. Není tam žádný způsob, jak vědět to, samozřejmě, zda to bude tvrdější nebo snadnější opakovat práci s lidmi. “já jsem velmi nadšený,” říkal Dr. Leonard Zon, ředitel programu kmenové buňky u Harvarda je dětská nemocnice. “příští krok rozhodně dělá to u lidí.”

Seskupí nepřátelského člověka klonovat a zničení lidských zárodků vyjmout kmenové buňky říkat zpráva dělá to naléhavější než někdy nakreslit mravní čáru.

“Já jistě si myslím, že toto reprezentuje nový práh v celé diskuzi,” říkal túrovat. Tadeusz Pacholczyk, ředitel vzdělání v národním katolickém Bioethics středu. “v tomto bodě, to stane se nezbytné položit otázku jako společnost: Být tam vždy jít být okolnosti kde to je morálně ospravedlnitelné klonovat lidi?”

Zpráva o klonovaných kmenových buňkách, který objeví se v Nov. 22 výtisku Nature, byl vydáván online včera, po některých detaily práce pronikaly do sdělovacích prostředků.

Dr. Mitalipov říkal jeho tým ukázal, že klonované buňky měly vlastnosti charakteristické pro univerzální buňky. Například, oni se vyvinuli v opičí srdeční buňky a nervové buňky.

Tým také vložil buňky do myší, kde oni se změnili na širokou řadu typů buňky.

Kmenové buňky, Dr. Mitalipov říká, “moci přispět k nějaké buňce těla.”

Vědci začali tím, že odstraní kožní buňky od 9-rok-starý dospělý muž rhesus macaque a vložil je, spolu se všemi jejich geny, do vejcí opice jehož genetický materiál byl vzdálený.

Vejce, v části klonovat proces, který zůstane tajemný, reprogrammed geny od kožních buňek, přinášet je zpátky do státu oni byli v když vývoj embrya začne.

Geny reprogrammed převzaly to vyvíjet vejce. Výsledek byl embrya opice, která byla geneticky totožná — klony — opice dospělého muže. Nemnoho dnů pozdnější, vyšetřovatelé vyjali kmenové buňky od klonů embrya, ničit embrya v procesu.

Většina pokusů u klonovat neúspěšný. Vyšetřovatelé začali 304 vaječnými buňkami od 14 macaques ženy a skončili s dvěma stopkovýma buněčnými linkami. Jedna linka měla abnormální Y chromozóm. Jiný, Dr. Mitalipov říkal, vypadal normální.

Ale, on spekuluje, jeden důvod pro úspěch našel jemný způsob, jak vzít genetický materiál ven vejcí opice.

V předchozích pokusech, vyšetřovatelé používali metodu, která pracovala dobře v myších. Oni označili chromozómy vejce s barvivem, které žhlo pod ultrafialovým světlem. To nechalo je vidět chromozómy a být jistý, že oni byli odstraněni dříve, než oni vložili dospělou buňku s jeho geny do vejce.

Barvivo a ultrafialové světlo, výzkumníci se domnívali, směl poškodit vejce. Tak oni používali novou metodu, která svítí polarizovaným světlem přes vejce, dovolit jim vidět chromozómy přímo, bez barev.

Randall Prather, profesor reprodukční biotechnologie u Univerzita Missouri, říkal, že on měl podobné problémy s barvami a ultrafialovým světlem když on se snažil k prasatům klona. Jeho skupina uspěla tím, že zajde slepě a vytrhávat jádra z prasat” vejce, on říkal.

“Každý systém má vtípek dělat tomu práci,” Dr. Prather říkal.

Dr. Mitalipov říkal, že jednou jeho skupina rozhodla se používat jeho upravené metody produkování klonovaná embrya, to bralo právě nemnoho měsíců produkovat kmenové buňky.

Dr. Mitalipov říká příští projekt jeho skupiny má použít jeho novou metodu k pokusu vytvořit klonované opice, které nesou geny lidských nemocí. Výzkumníci by přidali lidské geny choroby k dospělým kožním buňkám před spouštěním klonovat.

Výsledek byl by klonované opice, které měly lidský gen choroby v každé buňce. Vědci mohli studovat ty opice rozumět příčinám a léčbě nemoci.

“My doufáme,” Dr. Mitalipov říkal, “modelovat každou známou lidskou nemoc.”

 

Tipy

To najde odkazu informaci o slovech používaných v tomto článku, dvojklik na nějakém slově, frázi nebo jméno. Nové okno začne definicí v slovníku nebo záznamem encyklopedie.
The New York Times Store
Samuel Augustus Mitchell, A New Map of Texas, Oregon and California - 1846
Samuel Augustus Mitchell, nová mapa Texasu, Oregon a Kalifornie - 1846

 

Uvnitř NYTimes.com

Názor »

Styl »

Domov a zahrada »

Názor »

Umění »

Cestovat »

Operace-Ed: Nenapadnou Etiopii
Ženy středního věku hledají stejný v zasvěcencích zdraví
Pryč od SoHo, místo se rozmotat
Nesmysl, který vydrží zkoušku času
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Favourable Blood Insist upon associated with older people

(ATROUBSFEFRARA, 8. 10. 2018 4:58)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-cialis-urgent/

What is a sturdy blood make

(AbogAbossifs, 28. 7. 2018 9:29)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pharmacie-ordonnance/