Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průměrný plat
Na základě již předem zmíněných stránek začínám nabývat dojmu,že občané české republiky,byť i vyučení(SOU),středoškolsky vzdělaní(SPŠ,),v jakémkoliv oboru,nedosahující průměrného platu jsou podle ředitelky odboru příjmové politiky při ministerstvu Práce a Sociálních věcí,osoby zařazeni na nekvalifikované funkce.
Podle tohoto misterstva si průměrný občan na soustruhu za 8hod pracovních,při 40 hodinách týdně s 1/2 hodinovou přestávkou na svačinu,nebo oběd(což je uzákoněné po 4 hodinách 1/2 hod.odpočinku) přijde na 21 390 kč hrubého platu,
což v průměru je asi 15000 - 17000,-kč čisté mzdy(bez dalších srážek).
Ptám se tedy,kde je chyba?Že by majitelé podniků v rámci soukromého sektoru si fundovaného,spolehlivého,efektivního dělníka nevážili?
V rámci tvrzení a mohu to pouze potvrdit v rámci strojního průmyslu,že český dělník-zpravidla nejlepší dělník,pokuď je řádně veden,má motivaci,co nejméně stresových situací zaviněné pracovním cyklem a přesným režimem.
V rámci Evropy český dělník zpracuje vše,popřípadě inovuje,nebo navrhne lepší řešení.To málokterěý dělník v USA,SRN,FR a dalších státech na úrovni současné technologie neudělá,nebo udělá pouze to co musí.
Co se týká nekvalifikovaných dělnických profesí,tam je mzda podle min.PaSV 13 273 kč Hr.mzdy,což je asi 9273 kč čisté mzdy.
To by mohlo pravděpodobně asi odpovídat.Ale i přes to jsou podniky se značkou kvality ,kde dělníci mají mzdu 14000kč hr.mzdy,byť jsou kvalifikovaní.

Pravděpodoběně jsou tyto platy brané z akciových společností,nebo ze zahraničí.Možná,že majitelé podniků vykazují ve statistikách větší plat,než je skutečný(což je nepravděpodobné).Potom tedy zbývá pouze,že ministerstvo práce a soc.věcí mají zkreslené informace.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

průměrný plat v Čechách

(Jiří Havel, 17. 2. 2016 18:28)

Napište nám zase nějakou pitomost, třeba kolik je plat na Moravě.

průměrný plat v Čechách

(Jiří Havel, 17. 2. 2016 18:28)

Napište nám zase nějakou pitomost, třeba kolik je plat na Moravě.

Ach jo

(Johny, 18. 4. 2008 16:19)

Prosím tě, člověk, který píše takové články a napíšeš ve slově nabývat měkké i, oprav si to. Zdar